UDRUGA ZDRAVOG ŽIVLJENJA

Switch to desktop Register Login

IZVIJEŠĆE IZVRŠENOG PROGRAMA ZA 2017.GOD.

• Kreirano Nedjelja, 11 Ožujak 2018 22:41

UDRUGA ZDRAVOG ŽIVLJENJA „ OBITELJSKI KLUB“ VARAŽDINSKE ŽUPANIJE

U Varaždinu, 15.12.2017.god.

Protekle godine 2017. Udruga zdravog življenja „Obiteljski klub“ Varaždinske županije je odradila niz različitih aktivnosti u okviru predviđenog programa.

Prvenstveno su se odvijali redoviti sastanci sa stručnim djelatnicama svaki ponedjeljak u okviru predviđene satnice.

Obje stručne djelatnice su sudjelovale na Psihošpanciru  2017. god. koje je organizirano od Društva psihologa Varaždin na Sveučilištu Sjever u Varaždinu  odnosno  Međimurskom veleučilištu u Čakovcu.

Marija Krobot, medicinska sestra: Vedrina duha, Psihošancir 2017, Varaždin

Mr.sc. Zemira Medved,  dr.med., spec. psihijatrije, uža spec. socijalne psihijatrije: Ovisnost o alkoholu i nasilje u obitelji iz ugla psihijatra nakon deset godina primjene, Psihošpancir 2017., Varaždin

Sudjelovanje predsjednice Udruge na TV ordinaciji VTV-a na temu ovisnosti o alkoholu i predstavljanja Odjela za psihijatriju – Ovisnosti OBV i Udruge zdravog življenja „Obiteljskog kluba“ Varaždinske županije dana 22.2.2017.god.

Dana 4.3.2017.god. je održana uspješna 11. godišnja skupština Udruge u Pastoralnom centru varaždinske biskupije uz sudjelovanje KLA i udruga iz regije i inozemstva.

Rukovodstvo Udruge je organiziralo duhovnu obnovu povodom Uskrsa za dio članova u Kući susreta Tabor u Samoboru dana 8.4.2017.god.

Dana 27.5.2017.god. Udruga je organizirala vrlo uspješne 33.Sportske susrete SZH u Velikom Bukovcu na kojima je naša Udruga postigla odličan plasman pobijedivši  sveukupno u natjecanju i osvojivši prijelazni pehar u trajno vlasništvo.

Dana 17.6.2017.god. održano je ugodno i vrijedno terapijsko druženje članova Udruge zajedno s njihovim obiteljima u Podravskoj Kapeli.

Drugi dio godine obilježili smo vrlo uspjelim izletom terapijskog značaja na Trsat odnosno u Opatiju dana 2.9.2017.god.

7.10.2017.god. Udruga je organizirala terapijsko druženje u Gornjem Knegincu  za svoje članove i njihove obitelji.

Delegacija članova udruge je aktivno sudjelovala na  19. Večerima pučke poezije u Virovitici u organizaciji HSKLA dana 11.11.2017.god.

Rukovodstvo Udruge zajedno sa članovima prisustvovalo je Sv. maši koju je organiziralo Društvo za pomoć v stiski Zarja Lendava u Lendavi dana 18.11.2017.god.

Dana 19.11.2017.god. članovi Udruge sa svojim obiteljima su prisustvovali kazališnoj priredbi „Gospon lovac“ u HNK Varaždin

Zastupnica i predsjednica Udruge Zemira Medved je održala  predavanje pod naslovom „Mogućnosti liječenja alkoholne ovisnosti“ na tribini u Palači Herzer u Varaždinu dana 28.11.2017.god. povodom Mjeseca borbe protiv alkoholne i ostalih ovisnosti od 15.11. do 15.12.2017. god. u organizaciji Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske županije.

Predsjednica Udruge je dala intervju za Radio Kult Elektrostrojarske škole 8.12.2017.god. i nastupala je za Radio-Novi Marof u emisiji četvrtkom.

Krajem godine u vrijeme Došašća održana je tradicionalna Duhovna obnova u Uršulinskom samostanu uz predavanje Časne Ljiljane i Sv. misu Prečasnog Franje Biškupa  dana 11.12.2017.god.

Zemira Medved

vinkodesign