Svaki ponedjeljak tokom 2018.god. održavao se  sastanak članova Udruge zajedno s njihovim obiteljima pod vodstvom stručnih djelatnica Udruge u prostorijama Udruge u 1.Mjesnom odboru Varaždin , A.Stepinca 1 od 17 do 19 sati. Sastanci su tematski, terapijski i podržavaju apstinenciju od alkohola članova Udruge.

Članovi Udruge su tokom godine posjećivali skupštine drugih KLA, Društva i udruga u RH i Republici Sloveniji.

Udruga je održavala redovne sastanke Upravnog i Nadzornog odbora uz naknadno izvješćivanje članstva o odlukama i prijedlozima.

Dana 11.2.2018. Udruga je održala u zgradi Knekoma u Gornjem Knegincu uspjelo terapijsko druženje članova Udruge s njihovim obiteljima i prijateljima. Pridružili su nam se čelnici općine Gornji Kneginec i dali nam na korištenje prostorije doma bez naknade.

Dana  17.2.2018. članovi Udruge s prijateljima su sudjelovali na plesu i domjenku povodom Fašnika u organizaciji Udruge umirovljenika Veliki Bukovec.

17.3.2018.god. članovi Udruge s obiteljima i prijateljima su održali 12. redovnu godišnju skupštinu Udruge s  kulturno-umjetničkim programom, podjelom priznanja apstinentima, svim potrebni izviješćima, redovnim predavanjem stručne djelatnice, govorima gostiju i uspjelim domjenkom za članove i goste.

Stručne djelatnice Marija Krobot, m.s. i Zemira Medved, predsjednica Udruge su održale dva predavanja o vezi između alkoholne ovisnosti i šećerne bolesti za Društvo za dijabetes – Podružnica Ludbreg u organizaciji Dragice Lukić, dr.med., spec. obiteljske medicine u Ludbregu dana 27.4.2018.god.

Članovi Udruge su aktivno sudjelovali  na 34. Sportskim susretima KLA Sjeverozapadne Hrvatske u Virju  dana 26.5.2018.god. u organizaciji zajednice KLA Koprivničko-Križevačke županije, a pod pokroviteljstvom HSKLA..

Stručna djelatnica Marija Krobot, m.s. je aktivno nastupila s predavanjem „Alkoholna ovisnost suvremenih žena“ na 24. Danima Psihijatrijskog društva HUMS-a od 23. do 26.5.2018. god. U Biogradu na moru.

Udruga se kandidirala s jednim programom za Grad Varaždin i jednim programom za Varaždinsku županiju. Nakon prihvaćanja programa Udruga je dobila od Grada Varaždina 5.000,00 kuna i od Varaždinske županije 7.000,00 kuna za djelovanje tokom 2018.god.

Dana 2.6.2018. Udruga je organizirala hodočašće u Đakovo i Osijek za svoje članove, njihove obitelji i prijatelje.

I ove godine smo se nagradili i otišli jedan dan na izlet na more u Novi Vinodolski i to dana 11.8.2018.

Tokom Špancirfesta u Varaždinu pozvali smo i ugostili drage prijatelje iz Društva Zarja Lendava dana 20.8.2018.god. nakon razgovora i domjenka u prostorijama Udruge šetali smo gradom i počastili se kavom, sladoledom  i grickalicama u dobrom društvu.

Udruga zdravog življenja „Obiteljski klub“ Varaždinske županije je organizirala još jedno hodočašće i to u susjednu BiH , dana 28. Do 30.9.2018. u Međugorju. Pridružili su nam se prijatelji iz Lendave (šestero članova).

Ubrzo nakon toga Društvo v stiski Zarja Lendava članove Udruge je ugostilo u Lendavi dana 8.10.2018.god. u nezaboravnom terapijskom druženju  u prirodnom ambijentu.

Dana 17.11.2018.god. članovi Udruge su aktivno sudjelovali na 20. Večerima pučke poezije – Pjesništvom protiv ovisnosti  u Murskom Središću.

Dana 24.11.2018.god. devet članova Udruge odnosno rukovodstva je prisustvovalo Svetoj maši povodom Mjeseca borbe protiv alkoholne ovisnosti u Lendavi.

U okviru Mjeseca borbe protiv ovisnosti stručna djelatnica Udruge Zemira Medved je održala predavanje na temu alkoholne ovisnosti roditeljima šestih razreda u Osnovnoj školi Sveti Đurđ dana 27.11.2018.god.

Dana 1.12.2018.god. održano je terapijsko druženje članova Udruge u Gornjem Knegincu uz ples i domjenak.

Tradicionalna Duhovna obnova uz Svetu misu i domjenak povodom Božića je održana dana 17.12.2018.god. u Crkvi Dobrog pastira u Varaždinu.

U Varaždinu, 20.12.2018.

SVIM ČLANOVIMA UDRUGE ,NJIHOVIM ČLANOVIMA  OBITELJI  I PRIJATELJIMA

Č E S T I T  B O Ž I Ć   I   S R E T N U  N O V U   G O D I N U   2 0 1 9.